Ondřej Dadák završil úspěšnou sezónu v U23

Ondřej Dadák završil úspěšnou sezónu v U23

Ondřej Dadák letos vybojoval páté místo na mistrovství Evropy i světa v kategorii U23 a stejnou pozici obsadil i na mezinárodním turnaji Matteo Pellicone. Jeho cílem však nejsou pátá místa, ale pomýšlí na medaile a i trochu pokukuje po blížící se olympiádě. 

Máš za sebou velmi úspěšnou sezónu, kdy jsi získal páté místo na mistrovství Evropy i světa v kategorii U23. Jak bys sám zhodnotil tento rok?

Řekl bych, že to nebyla neúspěšná sezóna, protože dvě pátá místa jsou pěkný výsledek, ale rozhodně jsem mířil na medaile, takže bych ji nepovažoval ani za velmi úspěšnou.

Mistrovství Evropy U23

Páté místo je  úspěch, nicméně vždy je za ním trošku i smutek, že medaile byla již na dosah. Co u tebe převažovalo a jak se na to díváš s odstupem času?

Ano, páté místo je pěkné, ale jak jsem říkal, tak jsem toužil po medaili a bohužel to nevyšlo. S odstupem času jsem šťastný za výsledek, jaký mám, ale cítím, že to mohlo být ještě lepší, takový hořko sladký pocit.

Tento rok byla poslední možnost zápasit v kategorii U23 a posuneš se mezi seniory. Budeš chtít dál zůstat ve váze 97 kg?

Rozhodně chci zůstat ve své váhové kategorii, sedí mi a dobře se mi v ní zápasí a co se týče konce kategorie U23, tak je to další kategorie za mnou a senioři přede mnou. Senioři budou rozhodne těžší, ale těším se a budu připravený na soupeře, s některými jsem se již setkal i v kategorii U23.

Mistrovství světa U23

Jaké jsou teď tvé vyhlídky, co je v zápase tvou prioritou?

No čeká mě sezóna v seniorech, kde doufám příští rok v uspokojivé výsledky, na který se zatím soustředím a dál zatím nekoukám, i když jedno oko chce lehce koukat směrem k olympiádě.

Ve tvé váze je i Artur Omarov, jak se bude řešit nominace na turnaje?

Jak se bude řešit nominace, to zatím nevím, ale Artur je skvělý zápasník a dobrý kamarád, takže pokud se střetneme, tak to bude rozhodně těžké, ale zároveň se i těším.

Jak často trénuješ? A který chvat je tvůj nejoblíbenější a který naopak?

Momentálně mám po mistrovství světa týden pauzu, ale v přípravě 8 – 10x týdně. Nejoblíbenější chvat je ten, který hodím a nejméně oblíbený je ten, na který letím.

Jak se ti daří zvládat studium na FTVS a dvoufázové tréninky?

Není to tak těžké, občas musím vynechat trénink a občas zase školu, ale jinak to není problém.

LCo rád děláš ve svém volném čase? Máš čas na koníčky?

Ve volném čase mám rád jiné sporty nebo koukám na filmy a seriály nebo se chodit s kamarády někam bavit.

matteo Pellicone

Leave a Reply

Your email address will not be published.