Omarova čeká na Světovém poháru boj o bronz, Vargu repasáž

Omarova čeká na Světovém poháru boj o bronz, Vargu repasáž

Dnešní den pokračovaly na Světovém poháru jednotlivců osmifinálové, čtvrtfinálové a semifinálové souboje. Zítra nás čeká boj o bronz Artura Omarova a repasáž Oldy Vargy.

Jako první se na žíněnku postavil Štěpán David, který se utkal s medailistou z Mistrovství světa Yasmani Acostou Fernandezem z Chile. V zápase bohužel nevytěžil z parteru, naopak soupeř posléze z parteru otočil koršuny a získal cenné body, které mu přinesly vítězství.  „V zápase jsem se cítil dobře, šel jsem proti kvalitnímu a zkušenému zápasníkovi a vedl jsem si lépe, než v předchozích střetnutích. V postoji se zápas odehrával vyrovnaně, bohužel zvrat nastal v boji na zemi v druhé periodě, kde jsem zaspal a soupeř toho využil. Výsledek se mi už nepodařilo zvrátit. Příprava nebyla úplně ideální, samozřejmě jako všichni jsme se prali s pandemií a jejími dopady, já individuálně jsem měl ještě trochu problém v nedostatku stejně těžkého sparringa, ovšem i tak mi to vynahradili naše kvalitní polotežké váhy,“ řekl k zápasu Štěpán.

Oldřich Varga se ve svém osmifinálovém zápase utkal s mistrem Afriky Alžířanem Chawki Doulache. Olda nejdříve skvěle ubránil soupeřův parter, po pauze sám z parteru přetáčel soupeře a bodovou převahu 1:5 udržel až do konce. Ve čtvrtfinále narazil na tureckého Saliha Aydina, medailistu z Mistrovství světa juniorů. Tam se kopírovala situace z jeho prvního zápasu, avšak v obráceném pořadí, kde Turek Oldu po parteru přetočí a naboduje 8: 1. Oldovi se v závěru ještě podaří vlézt soupeři do zad, do konce utkání už ho Aydina k ničemu nepustí a pohlídá si výhru 8:3. Aydina se probojoval do finále, kde se utká s ruským Alirzaevem a tak Oldu vytáhl do repasáže, která se uskuteční zítra dopoledne. „Když to vezmu od začátku tzn. od přípravy, tak řeknu v poslední době nejčastěji slýchanou větu a to: “příprava nebyla ideální” i přestože se tým potýkal s Covidem, já jsem tomu nějak utekl. Nicméně to znamenalo přípravu bez zápasu a v podstatě individuální. Přesto všechno jsem se cítil dobře, bohužel mě potkaly zdravotní potíže zhruba dva týdny před odjezdem, aby mi to nebylo líto😏. První zápas jsem se cítil mizerně (jak to u prvních zápasů bývá), ale podařilo se mi vyhrát. Druhý zápas jsem se cítil už lépe a věděl jsem, že na Turka mám a dá se porazit. Sám si říkám, že už jsem starý na to, abych dělal takové chyby. Nicméně stalo se a utkání jsem si prohrál sám. Byl to první turnaj po roce a věřím, že to půjde!“ shrnul svá utkání Olda.

Artur Omarov v osmifinále narazil na Běloruse Aliaksandra Hrabovika stříbrného medailistu z Mistrovství Evropy i evropských hrách. Ve velmi vyrovnaném zápase ani jeden neproměnil parter a zápas končí 1:1, kdy jako poslední bodoval Artur, a tak postupuje do čtvrtfinále. V něm se měl utkat s Francouzem Méloninem Noumonvi, ten však do zápasu nenastoupil a Artur postoupil do semifinále, kde ho čekal Maďar Alex Gergo Szoke. Artur sice skvěle ubránil parter, avšak výsledek 2:0 ho poslední vteřiny před koncem nutily riskovat a narazil hlavou do soupeřovi sanice, za což rozhodčí dal další dva body Maďarovi a zápas skončil 0:4. Artura zítra večer čeká boj o bronz.  

A jak viděl své svěřence trenér Václav Scheiner? „Štěpán měl těžkého soupeře, světového medailistu. Prohrál kvůli své slabině, což je právě parter. Nicméně si ověřil, že by to mohlo jít. V postoji byl o malinko lepší. Olda s Alžířanem po nervózním začátku zabodoval v parteru a pak uplatnil i převahu v postoji. Toto bylo velmi cenné vítězství po dlouhé covidové přestávce. V druhém zápase čekal Oldu Turek. Začátek byl vyrovnaný a vlastně celá první polovina. Pak udělal hrubou chybu a nechal se následně 3x otočit. V závěru pak ještě nevyužil šanci, která mohla výsledek změnit. Smolné utkání plné chyb. Artur porazil Běloruse těsně 1:1, ale je to důležité vítězství, jelikož s ním v posledním souboji prohrál. Bělorus patří k těm lepším soupeřům a toto vítězství Arturovi může přinést důležité sebevědomí. V semifinále Artur doplatil na svoji velkou “bolest”. Zápasí s hlavou dole a je tak napomínán častěji, než soupeř. Pracujeme na tom průběžně, ale nedaří se to. Myslím, že tento problém se ještě umocnil tím, že jsme během roku tak málo zápasili. Pozitivní bylo, že udržel parter, který mají Maďaři velmi silný. Bohužel soupeře do parteru nedostal.

Leave a Reply

Your email address will not be published.