Adéla Hanzlíčková pomstila prohru z mistrovství Evropy a z Poland open se vrátila s medailí

Adéla Hanzlíčková pomstila prohru z mistrovství Evropy a z Poland open se vrátila s medailí

Na velmi silně obsazeném mezinárodním turnaji Poland open dokázala Adéla Hanzlíčková vybojovat bronzovou medaili. V prvním utkání narazila na úřadující mistryni světa Japonku Miyaji, s kterou Adéla prohrála. V dalších utkání si však spravila chuť a suverénně přešla přes Polku i Litevku a čekal jí boj o bronz s Ukrajinkou Belinskou. Ta Adélu porazila na mistrovství Evropy právě v boji o bronz, nicméně teď jí to Adéla vrátila a cenný kov si z turnaje odvezla Adéla.

Před pár dny ses účastnila mezinárodních závodů v Polsku, kde jsi získala bronzovou medaili. Jak se ti zápasilo?

Byl to velice náročný turnaj, už kvůli tomu, jaké bylo horko v hale. Turnaj byl silně obsazený a měla jsem celkem čtyři utkání, takže ho určitě řadím mezi náročnější turnaje.

Co ti proběhlo po prvním utkání, kdy jsi prohrála? Jak bys zhodnotila tento zápas?

Po prvním zápase jsem se cítila hrozně. Většinou mívám slabší první utkání a na tomto turnaji jsem si do něj zrovna nalosovala vicemistryni světa z Japonska. Byl to velice špatný zápas a přiznávám, že mě docela psychicky nalomil a těžko se mi nastupovalo do dalšího zápasu, kde jsem si naštěstí spravila chuť a potom už to šlo daleko líp.

Které z utkání bylo pro tebe nejtěžší?

Každé bylo v něčem těžké, ale nejdůležitější a nejhodnotnější byl pro mě asi zápas o bronz.

Jak na turnaji bojuješ s nervozitou? Co ti nejvíce pomáhá?

Poslední dobou jsem se naučila se svojí nervozitou dobře pracovat. Člověk se postupem času naučí, co mu vyhovuje. U mě to znamená dobře se rozcvičit a před zápasem mít čistou hlavu. Mně třeba pomáhá si s někým povídat a rozptýlit se, abych nepřemýšlela nad tím, jak bude asi probíhat zápas, protože je k ničemu si v hlavě vymýšlet různé scénáře, obzvlášť když je zápas tak nepředvídatelný sport.

Po turnaji si zůstala v Polsku, kde se účastníš soustředění. Jak dlouho zde zůstaneš?

Budu tady do soboty. Pro mě je to velice přínosné soustředění, protože většina států sem přijela po závodech, takže je to tu solidně obsazené

Jaké turnaje tě teď budou čekat?

Do Mistrovství světa, které se bude konat 10.-18. září, už mě nečeká žádný turnaj.

Jaké máš plány na léto? Dopřeješ si i dovolenou?

V létě dovolenou určitě neplánuji, protože se budu pilně připravovat na mistrovství světa. Akorát 18. srpna poletím na dva týdny do Iowy na soustředění, které mi domluvil Václav Scheiner ml. a jsem mu za to moc vděčná.

Leave a Reply

Your email address will not be published.