Adéla Hanzlíčková:  Budou to nervy, ale já jsem připravená

Adéla Hanzlíčková: Budou to nervy, ale já jsem připravená

f

ADÉLA HANZLÍČKOVÁ

gg

Jaká byla příprava na mistrovství světa?

Příprava byla dost náročná, měli jsme dost závodů a soustředění, takže jsem toho měla chvílemi plné zuby a byla jsem dost unavená, ale to k tomu patří.

Jak dlouho trvala?

Takto intenzivně jsme jeli cca 2 měsíce.

Na co konkrétně ses zaměřovala nejvíce?

Chtěla jsem vyladit hlavně techniku, zafixovat si par chvatů na kterých v poslední době pracujeme a zároveň si zachovat sílu a fyzičku.

Daří se ti pracovat na svých slabinách?

Řekla bych, že daří. S trenérem Honzou Žižkou soustavně pracujeme na mých slabinách a snažíme se je proměnit v silné stránky.

Potýkal ses během přípravy se zraněním?

Ano, už od ME mě trápí rameno a par měsíců jsem s ním vůbec nemohla zápasit. Teď si troufám říct, že je v naprostém pořádku a žádné větší zranění mě netrápí.

Jak probíhala regenerace mezi tréninky?

Často regeneruji v sauně, ta mi dělá dobře. Taky pravidelně chodím na masáže a fyzioterapie. A to nejdůležitější – kvalitní spánek. Snažím se spát co nejvíc, a to i mezi tréninky.

Jaká je atmosféra v týmu před odjezdem do Bělehradu?

Atmosféra je jako vždy skvělá. S trenérem nemáme mezi sebou sebemenší problém a je mi velkou oporou. S kluky jsme se sice moc neviděli, protože ti zase měli svoje soustředění, ale vždycky když se potkáme, tak je to fajn.

Máš nějaké rituály nebo tradice, které ti pomáhají před velkými turnaji?

Ani ne. Jen se den před odjezdem ráda chodím projít Prahou abych si uvědomila za co bojuji. Ale jinak na to moc nejsem.

Kolik kilo jsi upravovala váhu?

Já mám výhodu, že nemusím moc hubnout, tahle váhovka mi hodně sedí, protože mám normálně kolem 70 kg a chodím kategorii do 68 kg.

Je nějaká soupeřka, s nímž bys na tomto šampionátu ráda změřil síly a naopak ta, s kým by ses nerada potkala?

Je mi to víceméně jedno, jediná, se kterou se mi špatně zápasí je Nigerijka, ale jestli chci uspět, musím být schopna porazit každou soupeřku.

Ve hře je kromě dobrého umístění na MS i pomyslná letenka na olympiádu. Je to pro tebe více svazující nebo se naopak o to více těšíš?

Budou to velké nervy, s tím počítám. Ale těším se, že se budu moct předvést a ukázat, že jsem připravena a dobře jsem natrénovala.

Leave a Reply

Your email address will not be published.