Pozvánka na seminář ComplexCore+

Pozvánka na seminář ComplexCore+

Rádi bychom Vás a Vaše kolegy pozvali na cyklus online seminářů a přednášek konceptu ComplexCore+.

Bohužel není v dnešní době možné uskutečnit tento kurz „prezenčně“, a tak se snažíme alespoň přiblížit koncept v online variantě. Níže Vás seznámíme s metodou ComplexCore+, s autorem konceptu, s testováním a individuálními a skupinovými plány a především s datem a tématy online přednášek. V případě, že se nemůžete zúčastnit online seminářů v daném čase, je možné vám poskytnout záznam.

Připravované online přednášky (viz příloha):

Přednášky pro trenéry, sportovce, fyzioterapeuty a / nebo zájemce. 

ÚVODNÍ SEMINÁŘ – 20. 11. 2021, 8:00

DOLNÍ KONČETINA – 20. 11. 2021, 19:00

RAMENNÍ KLOUB – 21. 11. 2021, 8:00

NEJČASTĚJŠÍ ZRANĚNÍ PŘI BĚHU – 21. 11. 2021, 19:00

DRŽENÍ TĚLA A JEHO VLIV NA ZDRAVÍ A SPORTOVNÍ VÝKON – 27. 11. 2021, 8:00

ZÁKLADY TRÉNINKU A SILOVÝ TRÉNINK DĚTÍ A MLADISTVÝCH – 27. 11. 2021, 19:00

TESTOVÁNÍ (MUSCULOSCELETAL SCREENINGS) – 28. 11. 2021, 8:00

MOBILITA & FLEXIBILITA – 28. 11. 2021, 19:00

 Přihlášky najdete na http://fyziotrek.cz/complexcore–on-line-seminare.html

V případě zájmu o úvodní přednášku o konceptu Complexcore+ a jeho využití v praxi nám napiště na info@fyziotrek.cz

V případě potřeby, volejte na 608 039 214 nebo pište na info@fyziotrek.cz

Více informací o konceptu najdete na https://www.complexcore.at/en/concept

Co je koncept ComplexCore+?

ComplexCore+ nabízí holistický přístup k tréninku core (střed těla), horní a dolní části těla. Je určen pro klienty/ pacienty, rekreační sportovce nebo vrcholové sportovce. ComplexCore+ představuje systematické a cílené variace cvičení. Umožní Vám plánování a výběr cvičení v tréninku a terapii i za pomocí software a aplikace pro vaše klienty. Pomůže Vám také zaměřit se na prevenci poranění a optimální výkon.

ComplexCore + nabízí řadu teoretických a praktických přístupů. V teoretické části najdete základní znalosti funkční anatomie související se základy tréninkové a sportovní medicíny, jakož i pohybový screening (tj. testy motorických dovedností a další). V praktické části získáte podrobný a systematický přehled o více než 3 000 různých cvičeních.

Zaměření konceptu je na hlavní 3 části těla a to:

Střed těla

Pohyblivost a stabilita core je důležitým spojením mezi horními a dolními končetinami. Slouží jako centrální ochranná jednotka před vnějšími silami a také jako generátor základní síly pro komplexní a velmi namáhavý pohyb celého těla.

Horní a dolní končetiny

Nejprve se k mobilitě a stabilitě horních i dolních končetin přistupuje pomocí společné filozofie a fungování jednotlivých kloubů. Poté následuje učení složitějších fyzických cvičení a zlepšování pohybových kompetencí, které je možné za pomocí vícekloubových pohybových vzorů.

Funkční trénink

Kombinovaná cvičení, která koordinovaným způsobem aktivují svaly středu těla, horních a dolních končetin za účelem splnění konkrétního pohybového úkolu.

Autor konceptu a přednášející: Roman Jahoda

Má svou kliniku v Salcburku, trénuje mnoho špičkových sportovců (piloti F1, reprezentanti Švýcarska v různých sportech, hlavní kondiční trenér UEFA rozhodčích, fyzioterapeut a kondiční trenér rakouské fotbalové reprezentace a mnoho dalších). Pořádá workshopy po celém světě (pro univerzity, sportovní federace, jednotlivé trenéry a fyzioterapeuty a další). Je Rakušan, ale přednášet bude v češtině. Více na webových stránkách nebo v přiložené prezentaci.

S pozdravem a přáním klidných dní v této zvláštní době,

přeje tým Fyziotrek

P.S:

Máte zájem o software nebo otestování Vašich sportovců spolu s navržením individuálních či skupinových tréninků? Neváhejte se na nás obrátit. Jsme schopni přizpůsobit jak semináře, tak testování přímo na Vám na míru – komplexní hodnocení a individuální tréninkové plány.

Detaily – testování motorických dovedností.

Rozsáhlé testování a zaznamenávání vaší fyzické kondice a koordinačních schopností sportovními vědci, kineziology a fyzioterapeuty. Je základem pro efektivní a komplexní tréninkový program s obsahem sestaveným přesně podle vašich potřeb.

Plán – individuální tréninkové semináře/ soustředění.

Tým ComplexCore+ vám poskytuje podporu v podobě pravidelných, konstruktivních školení nepřetržitě po celý rok/ sezónu. Kromě toho můžeme nabídnout individuálně přizpůsobené tréninkové soustředění/ semináře vedené vysoce kvalifikovaným týmem fitness trenérů a fyzioterapeutů z celého světa.

Více informací najdete na http://www.complexcore.at/en/test-training nebo nám napište na info@fyziotrek.cz 

Leave a Reply

Your email address will not be published.