Na MS zápasníků se představí čtyři Češi, pomýšlejí na medaile

Na MS zápasníků se představí čtyři Češi, pomýšlejí na medaile

Čtveřice českých reprezentantů se představí na mistrovství světa v zápasu, které začne v sobotu v Oslu. Vedle jediného olympionika z Tokia Artura Omarova v kategorii do 97 kilogramů budou v norské metropoli zápasit rovněž v řecko-římském zápase Petr Novák (do 87 kg), Štěpán David (do 130 kg) a volnostylařka Adéla Hanzlíčková (do 68 kg). Šampionát potrvá do neděle 10. října.

Pro Omarova bude šampionát příležitostí dát zapomenout na zklamání, které prožil během léta pod pěti kruhy v Japonsku. Přestože věřil, že může pomýšlet i na medaili, musel vstřebat vyřazení hned v 1. kole a nedostal se nakonec ani do oprav.

“Už ani nevím, kolikáté je to pro mě mistrovství světa, možná už desáté, takže to beru trochu s nadhledem. Každopádně ale cíle pro mě zůstávají vždy ty nejvyšší, tedy medailové. I tentokrát je cílem přivézt medaili, to je pro mě úplně nejvíc,” uvedl pro ČTK Omarov.

“Příprava byla super, proběhla bez zranění, absolvovali jsme soustředění v Dánsku a měl jsem dobrou bilanci i v německé bundeslize, kde se mi teď v poslední době podařilo vyhrát všechny zápasy, takže forma je asi dobrá. Cítím se dobře, vše klape, jak má, tak doufá, že to dokážu promítnout do výsledku na šampionátu,” přál si Omarov.

“Hrozně se na šampionát těším, protože jsem nebyla na olympiádě a je to moje šance letos ještě zazářit. Nebude to jednoduché, neboť všechny hvězdy mojí kategorie v Norsku budou, ale já se budu snažit udělat co nejlepší výsledek a snad se mi povede urvat nějakou medaili,” řekla Hanzlíčková, která už letos jeden cenný kov na velké akci získala – v dubnu na mistrovství Evropy ve Varšavě vybojovala bronz.

“Natěšení i nervozita stoupají úměrně směrem k MS, a to je dobře. Jsem moc rád, že se MS koná, v olympijském roce to nebývalo zvykem. Jedu tam s tím, že chci na žíněnce nechat vše, ať už bude můj soupeř kdokoliv a na jaký výsledek to bude stačit, se teprve uvidí,” prozradil Petr Novák.

Zdravotní potíže Oldřicha Vargy a Jakuba Bielesze otevřely šanci pro Davida. “Na mistrovství světa se moc těším. Vzhledem k tomu, že jedu jako na poslední chvíli povolaná náhrada, tak na mě není takový tlak. Tudíž si jedu šampionát užít a vydat ze sebe maximum. Mým cílem je probojovat se do první osmičky,” uvedl David.

(ČTK)

Leave a Reply

Your email address will not be published.