Dojatý Mácha převzal plaketu z uvedení do Síně slávy UWW

Dojatý Mácha převzal plaketu z uvedení do Síně slávy UWW

Vítězslav Mácha je jednou z nejvýznamnějších postav našeho řecko – římského zápasu. Dvakrát vystoupal na stupně vítězů olympijských her. V roce 1972 vybojoval zlato na OH v Mnichově, o čtyři roky později si z olympiády v Montrealu odvezl stříbro. Jeho úspěšná sportovní kariéra pokračovala i na dalších vrcholných soutěží, kdy se stal dvojnásobným mistrem světa, z mistrovství Evropy dokázal přivézt zlato, dvakrát stříbro a dvakrát bronz. Po skončení své sportovní kariéry se dál věnoval zápasu jako reprezentační trenér a předseda Českého svazu zápasu.

Včera v Ostravě předal předseda Svazu zápasu České republiky Belo Svitek Vítězslavu Máchovi plaketu z uvedení do Síně slávy United World Wrestling. Ke gratulacím se připojili i představitelé zápasu v Ostravě, přátelé či starostka obce Krmelín, odkud Mácha pochází. Při následujícím posezení dojatý Mácha vzpomínal na své sportovní úspěchy i tehdejší zápasovou dobu.

„Víťo ještě jednou gratulujeme a děkujeme ti za vše, co jsi pro zápas udělal,“ popřál na závěr Belo Svitek.

Na snímku zleva: Daniel Havlík, Nikola Halásek, Yveta Kovalčíková, Vlastimil Andreev, Nikola Ivasjuk, Věra Švagrovská, Vítězslav Mácha, Belo Svitek, Oldřich Holuša a Dalibor Vít

Leave a Reply

Your email address will not be published.