Marcel Albini: Vím, že můžu jen překvapit

Marcel Albini: Vím, že můžu jen překvapit

Ve věku pouhých 22 let se Marcel Albini chystá na svou první účast na Mistrovství světa seniorů v řecko-římském zápase, a přestože je stále na začátku své sportovní kariéry, už nyní má co ukázat. Pokud by se mu podařilo v seniorech zopakovat svůj loňský úspěch na Mistrovství světa v kategorii U23, kde skončil na skvělém pátém místě, zajistilo by mu toto umístění kvalifikaci na nadcházející olympijské hry.

Jaká byla příprava na Mistrovství světa?

Za mě byla povedená, od konce července jsme jezdili všude po soustředěních a měl jsem možnost trénovat s evropskou špičkou a cítím, že mě hodně posunula.

Jak dlouho trvala?

Hlavní příprava začala na začátku července.

Na co konkrétně ses zaměřoval nejvíce?

Nejvíce jsme se zaměřovali na fyzičku a abych měl co nejvíce kvalitních sparingů. Vstup do seniorského zápasu byl pro mě náročný, ale právě díky soustředěním, jsem si mohl soupeře osahat a nabrat od nich zkušenosti.

Daří se ti pracovat na svých slabinách?

Daří, poslední dobou jsem se sebou spokojený, protože na sobě cítím posun.

Potýkal ses během přípravy se zraněním?

Ano, před ME U23 jsem si zranil rameno a problémy s ním mě doprovázeli celou přípravou.

Jak probíhala regenerace mezi tréninky?

Regenerace probíhala většinou v sauně nebo na fyzioterapii.

Jaká je atmosféra v týmu před odjezdem do Bělehradu?

Přijde mi, že jsme všichni natěšení, všichni máme velké očekávání. Pro mě to bude první kvalifikace a první mistroství světa v seniorech, takže jsem natěšený.

Máš nějaké rituály nebo tradice, které ti pomáhají před velkými turnaji?

Nemám, dříve jsem se stresoval, teď se těším a vím, že když to nevyjde, tak mě to posune o krok dál, aby to jednou dopadlo.

Kolik kilo jsi upravoval váhu?

Naštěstí zatím váhu upravovat nemusím.

Je nějaký soupeř, s nímž bys na tomto šampionátu rád změřil síly a naopak ten, s kým by ses nerad potkal?

Rád bych si zase pozápasil s Rumunem Alexucem, se kterým jsem se během přípravy potkal již 2x. V mém druhém utkání jsem na sobě cítil, že byl zápas mnohem vyrovnanější a věřím, že teďka bych pro něj mohl být rovný soupeř a rád bych mu to za ty dvě prohry vrátil. Nechtěl bych se utkat s Norem Marvikem, protože mi je jeho styl nepříjemný.

Ve hře je kromě dobrého umístění na MS i pomyslná letenka na olympiádu. Je to pro tebe více svazující nebo se naopak o to více těšíš?

Je to moje premiéra, takže se těším a vím, že můžu jenom překvapit, dám do toho vše a zkusím si mezi seniory udělat jméno.

Leave a Reply

Your email address will not be published.