Blessing byla bezesporu nejsilnější soupeřka, se kterou jsem kdy zápasila

Blessing byla bezesporu nejsilnější soupeřka, se kterou jsem kdy zápasila

Adéla Hanzlíčková si ze svého prvního letošního turnaje přiváží bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále porazila Indku Ritu Ritu, v semifinále však narazila na pozdější vítězku Blessing Oborududu (NGR) a po velmi těžkém utkání prohrává. V boji o bronz si však zkušeně poradila s Kazaškou Kairgeldinovou. Pro Adélu to byl velmi důležitý turnaj, na němž si vyzkoušela, jak na tom je před blížící se mistrovství Evropy.

Jaké jsou pocity bezprostředně po zisku medaile?

Pocity jsou naprosto super, medaile z takto obsazeného turnaje je pro mě super úspěch. Konkurence byla velká, na pódiu se mnou stály dvě medailistky z Tokia.

Jak se ti po dlouhé pauze zápasilo?

Zápasilo se mi skvěle! Trošku jsem se toho bála, protože jsem od MS v říjnu nezápasila na turnaji, ale cítila jsem se dobře po psychické stránce, což je i velká zásluha Tomáše Toboly, který mi byl velkou oporou po celý turnaj a zkušeným rádcem během všech zápasů. Patří mu můj velký dík!

Tvá přemožitelka ze semifinále a pozdější vítězka byla velmi tvrdá, odnesla sis že zápasu nejeden šrám, jak se ti s ní zápasilo?

Soupeřka ze semifinále byla bezesporu nejsilnější soupeřka, se kterou jsem kdy zápasila. Chvílemi jsem si říkala, jestli je to ještě zápas, nebo už něco jiného. Díky adrenalinu člověk během utkání téměř nic necítí, ale dostala jsem pěkných pár ran a zítra to určitě dost pocítím 🙂

V jednu chvíli do ní už vlítnul rozhodci, když se snažila o koršun s zaháknutou nohou, což by mohlo vést k vážnému zranění kolene. Cítila jsi to už v té chvíli?

Rozhodčí naštěstí rychle zasáhl a nic se nestalo, já jsem žádnou bolest díky své hypermobilitě necítila, ale mohlo z toho být ošklivé zranění, kdyby v akci pokračovala.

Kazašku jsi už měla na konci prvního kola na lopatkách, bohužel odpískali pauzu. Co ti prolétlo hlavou?

Trošku mě štvalo že jsem ji nedotáhla na lopatky, ale mně na tomto turnaji šlo hlavně o to, abych si co nejvíc prozápasila, takže mi tolik nevadilo pokračovat dál.

Doufala jsi, že na tomto turnaji vybojuješ medaili?

Doufala jsem a jsem za ni moc šťastná!

Ukázal ti turnaj, na čem musíš přes Evropou zapracovat?

Tímto turnajem jsem si hlavně zvýšila sebevědomí a zjistila, že to asi nebude tak zlé. Ale samozřejmě je pořád na čem pracovat. Svých slabých stránek jsem si dobře vědoma a budu na nich do ME usilovně pracovat.

A na závěr děkuju všem, kteří mi fandili 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published.