Adéla Hanzlíčková má další bronz z mistrovství Evropy!

Adéla Hanzlíčková má další bronz z mistrovství Evropy!

Pouhých 45 sekund stačilo Adéle Hanzlíčkové k zisku bronzové medaile v ženském zápase na mistrovství Evropy. K předchozím šesti medailím z mistrovství Evropy (2010-bronz dorost; 2014 – bronz juniorky; 2015, 2016, 2017 -stříbro U23, 2019 -stříbro) tak přidala další cenný kov.

Po pouhých 45 sekundách jsi zvítězila nad Izraelkou Ilanou Kratysh a vybojovala jsi tak na mistrovství Evropy bronz. Jak se ti zápasilo?

Tušila jsem, že na ní mám, v minulosti jsem nad ní už vyhrála, ale zase díky zranění, jsem se necítila úplně nejlépe. Soupeřka byla bývalá judistka, hodně háže, umí překvapit. Takže jsem si řekla, že nesmím myslet na zranění a musím to urvat. Poslední rok jsem měla neustále nějaké zranění a hloupé prohry, takže jsem si řekla, že to musím zvládnout.

Překvapil tě tak rychlý konec zápasu?

Docela mě to překvapilo 😊 Byla jsem ale dobře nastavená, věděla jsem, že mi trenér věří, že to zvládnu a já tomu taky věřila. Šla jsem do toho naplno a dokázala to.

Řadí se toto utkání mezi tvé nejkratší?

Nevím to přesně, ale asi patří k těm nejkratším.

Z prvního utkání s Danute Domikaityte sis odnesla nepříjemné zranění, co se přesně stalo?

Hodila jsem záručku a když jsem se jí snažila dostat na lopatky, tak jsem si zapíchla prst do žíněnky a vykloubila si ho. V tu chvíli jsem to ale nevěděla, když si jdeš pro lopatky, tak nebereš ohledy na nic. Po ukončení se vždy na sebe s trenérem podíváme a když jsem mu mávala, zjistila jsem, že mi prst vlaje. Věděla jsem, že se musí nahodit rychle, aby nedošlo k většímu zranění. Lékaři mi začali prst nahazovat ještě na žíněnce před vyhlášení. Já jim říkala, že mě musí ale nejdřív vyhlásit. Bála jsem se, aby neodpískali zápas pro zranění v můj neprospěch. Při vyhlašování se mi opět snažili prst nahodit, ale nevyšlo to, takže mi ho nahodili až následně v zázemí.

V druhém jsi narazila na pozdější vítězku tohoto mistrovství a stejně tak evropské kvalifikace na OH Francouzku Koumba Selene Fanta Larroque. Jak zranění ovlivnilo tvůj výkon?

Docela dost, měla jsem obavy, že se ještě více zraním. Prst hodně bolel a určitě to utkání ovlivnilo. Vím, že je silná a dokáže vítězit slabostí soupeřky a věděla, že to jsou u mě nohy.

Byla v tomto utkání i trochu taktika se hlavně více nezranit?

Ano, trochu to byla taktika. Nejdřív jsme si mysleli, že nenastoupím vůbec, ale tu medaili jsem strašně potřebovala pro svůj klid.

Jak moc ti tento zisk medaile pomohl v sebevědomí?

Určitě mi to hodně pomohlo, alespoň snad někteří lidé přestanou znevažovat mé výkony. Teď jsem jim dala důvod, aby neříkali, že mé úspěchy jsou jen náhoda…

Je třetí místo radost nebo jsi chtěla víc?

Jasně že jsem chtěla víc, ale v rámci možností a vzhledem ke všem okolnostem jsem spokojená. Třetí místo na Evropě je krásný.

Co bude teď dál do světové kvalifikace?

Teď se vracím zpátky domů, půjdu na rentgen s prstem, abychom věděli, co s tím je. Zatím hraje všemi barvami a nemůžu s ním hýbat, takže uvidíme, co bude dál. Každopádně jsem odhodlaná nastoupit do světové kvalifikace na olympiádu s čímkoliv…

Dalo ti mistrovství Evropy klid před OH kvalifikací?

Jak se to vezme, zranění mi klid spíš ubralo, protože se budu bát, aby bylo vše v pořádku. Ale medaile mi zase dodala sebevědomí.

Při boji o bronz jsi měla velkou podporu fanoušků na hale.

Ano kamarádky z Polska mi fandili a bylo to nádherný. Berou mě jako součást jejich týmu a já je zase jako součást našeho. Dokonce jsme vzali jednu polskou reprezentantku jako asistentku trenéra. Pak po utkání říkala, že by to nikdy už nechtěla dělat, jaké měla nervy 😊 Každopádně bylo opravdu nádherný slyšet, jakou jsem od nich měla podporu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.