Zápasníci běželi pro Jedličku

Zápasníci běželi pro Jedličku

Ve čtvrtek 24. září se konal 1. ročník sportovně – charitativní akce „Běh pro Jedličku“, který pořádala Nadace Jedličkova ústavu, u příležitosti 30. výročí svého založení. Akci spolupořádal reprezentační trenér Václav Scheiner a naše reprezentace zde nemohla chybět.

Na start se postavilo 296 závodníků, organizátoři takový nápor na první akci a i vzhledem k epidemiologickým opatření ani nečekali a tak měli připraveno jen 250 startovacích čísel, ale i s tímto se bez problémů vypořádali.

„Vzhledem k epidemiologickým opatřením a vládnímu nařízení z 23. 9. 2020, tedy pouhý den před začátkem běhu, jsme museli zrušit doprovodný program a změnit průběh organizace celé akce. Rozdělili jsme starty hlavních běhů, abychom zabránili shlukování většího množství lidí u registrace a samotný start probíhal po menších skupinách běžců,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Irena Fodorová.

Celý výtěžek ze startovného a z dobrovolných příspěvků účastníků činí více než 200 000 Kč a poputuje na podporu dětí a mládeže s tělesným nebo kombinovaným postižením, které podporuje naše Nadace. „Tím, že závodníci uhradili 300 korun startovného, zaplatili například dvě hodiny osobní asistence. Velmi si toho vážíme a jsme rádi, že se první ročník Běhu pro Jedličku povedl. Děkujeme všem za podporu,“ doplnila Irena Fodorová.

Překážka jako symbol

Pro závodníky bylo připraveno několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností, od dětských na 80 a 150 metrů až po ty náročnější na 3600 a 4900 metrů. Jednotlivé trasy obsahovaly překážkové zóny, které symbolizovaly bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením.

Zápasníci na startu

Zasportovat si, ale také pomoci handicapovaným dětem, přijeli zápasníci jak z řecko římského zápasu tak i volného stylu. Na start se tak postavil za řecko římský zápas Olda Varga, Ondřej Dadák, David Štěpán, Jakub Bieleš. Za volný styl Adéla Hanzlíčková, Anna Michalcová, Matouš Vondál, Vojtěch Piskoř, David Kopřiva, Jaroslav Záděra a nechyběl ani trenér Milan Hemza a Tomáš Tobola..

„Jsem moc ráda, že jsem se takové akce mohla zúčastnit. Zasportovat si a zároveň pomoci potřebným, to je přeci to nejlepší spojení“, řekla o akci Adéla Hanzlíčková.

Běhu se aktivně zúčastnil i patron Běhu pro Jedličku David Svoboda – moderní pětibojař a olympijský vítěz z Londýna 2012, který si s běžci proběhl oba hlavní závodní okruhy a zvítězil v kategorii mužů na 4900 metrů.

Zdravé občerstvení

Pro závodníky bylo připraveno zdravé občerstvení, které připravovali přímo na místě studenti škol Jedličkova ústavu se svými vychovateli. Lidé mohli ochutnat zdravé pomazánky nebo domácí zeleninové polévky z kvalitních surovin.

Běh byl uspořádán ve spolupráci s Katedrou sportů v přírodě Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Záštitu akci udělil Český olympijský výbor, Magistrát hl. m. Praha, Městská část Praha 2 a Městská část Praha 4.

Další charitativní akcí pro Jedličkův ústav bude 4. ročník Koloběžka den, který se koná 11. 10.  na pražském Výstavišti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.