Reprezentanti v řecko – římském zápase se zúčastnili Grand Prix v Záhřebu

Reprezentanti v řecko – římském zápase se zúčastnili Grand Prix v Záhřebu

Reprezentační trenér Václav Scheiner odjel s Oldřichem Vargou, Jakubem Bieleszem, Ondřejem Dadákem a Štěpánem Davidem do Chorvatska, kde se 16.- 17. ledna zúčastnili Grand Prix Zagreb Open.

Našim zápasníkům se na Grand Prix Zagreb Open nedařilo. Všichni ve svých prvních zápasech prohráli, avšak soupeři Ondřeje Dadáka a Oldřicha Vargy vytáhli kluky do repasáže. Eliminační utkání zhodnotil reprezentační trenér Václav Scheiner st.

Jalgasbay BERDIMURATOV (UZB) vs. Jakub BIELESZ (CZE) 9-0

Jakub Bielesz zápasil jako první z našich, Uzbek byl nad jeho současné možnosti, i když začátek utkání byl vyrovnaný. Po napomenutí nezvládl parter. Nedokázal se zkoncentrovat na opakovaný útok.

Hannes WAGNER (GER) df. Oldřich VARGA (CZE) 5-1

Pak nastoupil Olda Varga proti německému soupeři. V první polovině měl převahu, ale možnost zabodovat v parteru nedokázal využít. Ve druhé půli byl napomínán a soupeř v parteru bodoval. Následně pak se probojoval až do finále a Oldu zítra čeká v repasáži Ital.

Franz Richter (GER) vs Štěpán David (CZE) 5:2

Další v pořadí nastupoval Štěpán, rovněž s Němcem. V průběhu boje se objevily drobné chyby, ale Štěpán zápasil 5,45 min velmi dobře a vedl 2:1 Pak následovala hrubá chyba ve smyslu udržení pozornosti a kontroly nad soupeřem, který 15 sec. před koncem zabodoval a utkání vyhrál.

Vilius LAURINAITIS (LTU) vs. Ondřej DADÁK (CZE) 7-0

Poslední byl Ondra Dadák. Zápasil se soupeřem z Litvy, ale také nestačil. Chybí koncepčnost vedení boje. Vzhledem k tomu že Litevec rovněž postoupil do finále, nastoupí zítra Ondra v repasáži proti Němci.

Druhý den nastoupil do repasáže Oldřich Varga a Ondřej Dadák. Bohužel ani tento den neskončil pro českou výpravu dobře a oba svá utkání prohrávají. Ondřej podlehl svému soupeři z Německa Patricku Neumaierovi 3:0, Olda v zápase s italským Matteo Maffezzoli dominoval, utkání skončilo remízou 1:1, poslední bod však získal soupeř a tak Oldova cesta k bronzové medaili končí.

“„Olda byl celou dobu lepší, chyběl technický bod a tím pádem mohli rozhodčí rozhodnout takto. Myslím, že v závěru mohli soupeře napomenout pro negativní zápas. Ale pro nás je to poučení. Třetí napomínání bez bodu s možností parteru se zde zkoušelo poprvé a myslím, že ničemu nepomůže. Nicméně každé utkání je jiné. Dady vlastně potvrdil to, co jsem říkal včera po jeho utkání a to, co se snažíme mu vytýkat průběžně. Nechá soupeře, aby si zápasil to, co potřebuje. Pokud se má posunout, musí tohle “pojetí” boje změnit. Tj. vést způsob boje tak, aby soupeře nutil k pasivitě, chybám a pak skórovat. Turnaj opouštíme bez vítězství, ale doufám, že povede k poučením. Ten, kdo se nepoučí, resp. nevezme to vážně, nebude vyhrávat a tím pádem skončí. Jiná cesta není. I teď se potvrdilo to, co jsem říkal po Světovém poháru, že nás svět opět musí brát vážně. Nicméně vidíme a víme, že nedostatků a chyb je moc!!!,” zhodnotil opravná utkání Václav Scheiner.

V Záhřebu zůstane reprezentace ještě další týden na soustředění.

Leave a Reply

Your email address will not be published.