Předsedou ČOV byl opět zvolen Jiří Kejval, olympijské hnutí povede do roku 2024

Předsedou ČOV byl opět zvolen Jiří Kejval, olympijské hnutí povede do roku 2024

Třetí funkční období v řadě čeká předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala. V dnešní několikrát odkládané volbě mu na zasedání v O2 universum dala hlas drtivá většina delegátů pléna, zdrželo se jich osm. Do funkcí místopředsedů byli zvoleni Libor Varhaník (ekonomika), Roman Kumpošt (mezinárodní vztahy), Zdeněk Haník (olympismus a vzdělávání), nově Milan Hnilička (bez gesce) a již dříve měl roli místopředsedy jistou Filip Šuman jako zvolený předseda složky Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí. (ČKSOI).

„Těší mě velká podpora pléna,“ řekl po volbě Jiří Kejval. „Udělali jsme všechno, aby to dopadlo. Ukázalo se, že problém není ve vedení a řízení ČOV, ale je čistě legislativní,“ připomněl několikeré odložení voleb, které se měly původně konat už loni v říjnu, ale byly nakonec z různých důvodů čtyřikrát odloženy.

„Určitě to není konec potíží, ale chceme jednat i dál a všechny problémy efektivně do budoucna řešit. Bude to hodně práce, ale jsme na to připraveni. Nyní je prioritou olympiáda, tomu teď napínáme všechny naše síly,“ uvedl Kejval, jehož původní soupeř v boji o křeslo předsedy Filip Neusser se stal šéfem Národní sportovní agentury a nekandidoval.

Za členy Výkonného výboru ČOV byli na plénu zvoleni Petr Fousek (fotbal), Michal Ježdík (basketbal), Marek Pakosta (volejbal), Olga Plachá (jezdectví), Jaroslav Pollert (kanoistika), Petr Ryška (plavání), Gabriel Waage (softball), Jan Bloudek (horolezectví), Martin Bohman (boby a skeleton) a Petr Hulinský (taekwondo). Za ČOV, složky a komise jsou ve výkonném výboru Jiří Kejval, Zdeněk Haník, Libor Varhaník, Roman Kumpošt, Milan Hnilička, Filip Šuman, Alexandr Kliment, Hana Moučková, Kateřina Neumannová, Šárka Strachová, David Svoboda, Alena Erlebachová a Oldřich Svojanovský.

Pro nového místopředsedu Českého olympijského výboru Milana Hniličku, který z rozhodnutí hokejového svazu na poslední chvíli nahradil původně nominovaného Slavomíra Lenera, hlasovalo 44 kandidátů, jeho soupeři ve volbě Janu Šťovíčkovi dalo svůj hlas 10 přítomných delegátů. Zbývající hlasující se zdrželi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.