Adéla vybojovala páté místo na mistrovství světa

Adéla vybojovala páté místo na mistrovství světa

MS 2021 v zápase volný styl ženy 

2-10. 10. 2021 Oslo, Norsko

Jediným zástupcem ČR v zápase volný styl na MS 2021 byla Adéla Hanlíčková, která startovala v kategorii žen ve váze 68 kg. V této váhové kategorii startovalo celkem 15 závodnic a Adéla Hanzlíčková se v konečném pořadí umístila na 5.místě. Nalosována byla jako čtvrtá v pořadí, dle jejího aktuálního umístění ve světových tabulkách hmotnostní kategorie 68 kg.

V 1.utkání Adéla nastoupila proti Rin Miyaji z Japonska a prohrála na body 5:12. Japonská závodnice porazila v dalším utkání americkou soupeřku na lopatky a postoupila do finále MS váhy 68 kg. Postupem japonské závodnice do finále se Adéla dostala do repasáže ve které porazila litevskou závodnici Danute Domikaityte 2:1 na body. V utkání o bronzovou medaili podlehla americké závodnici Tamyra Mariama Stock Mensah (MS 2019, OH Tokio 1.místo) na body 1:10 a skončila na 5. místě.

Ještě v nedávné době bychom 5.místo na MS brali jako velký úspěch, v současné době je to jen další úspěch Adély a SZČR na mezinárodní úrovni. Vzhledem k umístění a projevu na posledním kvalifikačním turnaji o OH v Tokiu, který se konal v Sofii ( Adéla z pěti utkání, čtyřikrát vyhrála na lopatky, bohužel v tom jednom rozhodujícím prohrála) jsme chtěli dosáhnout na úspěch medailový. Z tohoto pohledu je to nenaplnění našeho cíle. 

Na MS bych chtěl vyzdvihnout zlepšenou taktickou vyzrálost Adély, kdy ve druhém utkání s litevskou soupeřkou provedla na konci první minuty úspěšný útok na nohu soupeřky za dva body a tento stav byla schopná ubránit a udržet až do konce utkání (6 min). 

MS nám, ale také v utkáních s japonskou a americkou soupeřkou ukázalo přetrvávající technické nedostatky. 

1. Nedostatečně rychlá reakce na útok na nohy a následná obrana zabrané nohy.

2. Přestože všem soupeřkám na MS provedla úspěšný útok na nohu, je to i nadále příprava a provádění těchto útoků na nohy soupeřky. 

Na těchto nedostatcích  jsme se v její přípravě v minulosti již zaměřili, pracovali na jejich odstranění a nadále i pracovat budeme. Bohužel Adéla nemá v rámci ČR vhodnou sparingpartnerku s kterou by se mohla připravovat. To se samozřejmně projevuje i v její přípravě, která pak neodpovídá potřebám naší závodnice. 

Vystoupení Adély na MS 2021 hodnotím jako úspěšné, její umístění je potvrzením, že stále patří mezi nejlepší světové závodnice váhové kategorie 68 kg. Při odstranění výše popsaných nedostatků, poctivou tréninkovou prací a přípravou může Adéla pomýšlet na dosažení medailových cílů na MS.  

Milan Hemza, reprezentační trenér

Leave a Reply

Your email address will not be published.