Adéla Hanzlíčková zazářila na mistrovství Evropy

Adéla Hanzlíčková zazářila na mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy je za námi, a i když mu předcházela zranění a komplikace, pro Adélu Hanzlíčkovou skončilo skvěle. Zisk bronzové medaile je velkým úspěchem a věříme, že nejen pro Adélu bude hnacím motorem i pro nadcházející světovou kvalifikaci na olympijské hry.

„Na ME 2021 jsme se připravovali společně s polskou reprezentací a jedinou zahraniční účastnicí z Estonska (vítězka ME 2021 ve váze 76 kg) na soustředění v polském Spale, které se konalo od 7. do 19. 4. Byla to jediná možnost, jak se plnohodnotně připravit na ME 2021 ve Varšavě. Soustředění bylo náročné i po psychické stránce. 13. 4. 2021, sedm dní před ME si Adéla po útoku na nohu soupeřky při kontrolním utkání rozbila hlavu o pánevní kost soupeřky. Rána hodně krvácela, naštěstí nebylo nutné šití, řekl k přípravě reprezentační trenér Milan Hemza.

Jediná ČR reprezentantka v kategorii žen Adéla Hanzlíčková obsadila ve Varšavě na ME 2021 žen v zápase volný styl ve váze 68 kg krásné 3. místo z 12 účastnic.

Adéla Hanzlíčkováv 1. kole porazila na lopatkyDanute Domihaityte z Litvy. Bohužel si při tomto utkání Adéla vykloubila ukazováček levé ruky, který ji na žíněnce po utkání nahodil lékař zpět. Tuto soupeřku porazila ve všech třech předešlých vzájemných soubojích. Soupeřka obsadila 3. místo na ME 2020.

Ve svém druhém utkání prohrála Adéla na TP se zkušenou Koumba Selene Fanta Larrogue z Francie. Toto utkání ovlivnilo bolestivé zranění naší závodnice z prvního utkání. Soupeřka po tomto vítězství postoupila do finále, kde v utkání o 1. místo porazila závodnici Ruska 3:2 a stala se tak ME 2021 ve váze 68 kg.

V souboji o 3. místo Adéla porazila přesvědčivě Ilana Kratysh z Izraele na technickou převahu za 45 s. Po útoku na nohu, Adéla zabrala nohy soupeřky (krystačka) a poté ji 4xpřetočila. I. Kratysh je medailistka EH z Baku a v minulých letech byla 3x druhá na ME.

Na ME 2021 vytěžila Adéla vzhledem k zraněním, které ji provázejí od mezinárodního turnaje v Římě, maximum. ME jsme brali jako součást přípravy na světovou OH kvalifikaci, která proběhne 6. – 9. 5. 2021 v Sofii, Bulharsko,“ dodal Milan Hemza.

Výprava v řecko – římském zápase tentokrát už tak úspěšná nebyla. Oldřich Varga si ještě doléčuje zranění ruky z evropské kvalifikace, aby byl připraven na světovou kvalifikaci, a tak toto mistrovství Evropy vynechal. Místo něj nastoupil ve váze 77 kg Jakub Bielesz. Jednotlivá utkání okomentoval reprezentační trenér Václav Scheiner.

Dmytro PYSHKOV  UKR  –  Jakub Bielesz  CZE   10 : 2

Jakub byl nominován na ME místo zraněného Oldřicha Vargy. Jeho příprava směřuje k ME U 23.

Bohužel narazil na soupeře, který byl nad jeho současné možnosti. Odvedl ale velmi dobrý výkon, i když výsledek utkání tomu nenapovídá. Snažil se bez přílišného respektu útočit, ale nepodařilo se mu zabodovat. Je potřeba stále pracovat na korunním chvatu a útočném pasování.

87 kg  Petr Novák, 19 závodníků,  8. místo

Petr NOVAK CZE  –  Andreas VAELIS  EST    9 : 1

Turpan Alvievich BISULTANOV  DEN  –  Petr NOVÁK  CZE  8 : 0

Petr Novák potvrdil v prvním utkání, že patří k těm nejzkušenějším našim reprezentantům. S převahou, a hlavně přehledem zvítězil. Ve druhém utkání „zaspal“ hned v úvodu a nezareagoval ani v parteru. Soupeř zvítězil technickou převahou cca za 40 sec. Snad poučení a výstraha před WOQ.

97 kg Artur Omarov, 14 závodníků, 13. místo

Yevhenii  SAVETA  UKR  –  Artur OMAROV CZE    7 : 2  diskv.

Artur nezvládl svoji psychiku a několikrát fauloval. Nedokázal zabrzdit svoje emoce přes výstrahu rozhodčích i trenérů. Snad se jedná jen o momentální zkrat, který je velkým vykřičníkem před zcela zásadním turnajem, kterým je WOQ.

130 kg Štěpán David, 13 závodníků, 11. místo

Iakobi KAJAIA  GEO  –  Štěpán DAVID  CZE     9 : 0

repasáž:  Zurabi GEDEKHAURI  –  Štěpán DAVID  CZE    9 : 1

Štěpán opět zcela nezvládl zápas v parteru. Je to jeho zásadní nedostatek. Je nezbytné, aby došlo k viditelnému posunu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.