Adéla Hanzlíčková bude na Světovém poháru bojovat o zlato!

Adéla Hanzlíčková bude na Světovém poháru bojovat o zlato!

Včera na Světový pohár do Bělehradu dorazila i naše reprezentantka v ženském zápase Adéla Hanzlíčková spolu se svým trenérem Milanem Hemzou. Dopoledne s přehledem přešla přes Bulharku Sofiyu Hristova Georgievu, kterou porazila 9:0 a při večerním semifinále položila na lopatky Khanum Velievu z Ruska. Zítra jí čeká boj o zlato s Meerim Zhumanazarovou z Kyrgyzstánu.

„Letošní příprava nebyla zrovna ideální. Byla dost improvizovaná. V Česku moc nemám s kým trénovat a můj sparing Honza Žižka nemohl nějakou dobu na Olymp. Snažila jsem se trénovat aspoň fyzičku a sílu, ale bez zápasu to není ono. Potom jsem naštěstí měla tři soustředění v Polsku, tak jsem si trošku pozápasila,“ popsala Adéla svou přípravu během níž taktéž bojovala s covidem.  

„Naštěstí jsem měla velice lehký průběh a jediné, co mě potkalo byla ztráta čichu a trošku větší únava. Když jsem začala trénovat, tak se mi trošku hůř dýchalo a lékař mi po kontrole oznámil, že jsem ztratila 1 litr z vitální kapacity plic, což mě trošku vyděsilo, ale už je to daleko lepší a cítím se úplně v pořádku. Tento turnaj bude pro mě takový rozjezd. Naposledy jsem závodila v únoru a vůbec nemám představu, jak na tom jsem. Jde mi hlavně o to, abych se rozzápasila před důležitějšími turnaji, které nás čekají příští rok, jako například kvalifikace na olympiádu popřípadě samotná olympiáda,“ řekla nám Adéla před tímto turnajem.

 Rozzápasila se opravdu skvěle, v prvním utkání si poradila s Bulharkou 9:0. „Útok Bulharky na nohy, které Adéla ubránila, bylo jediné zaváhání v utkání. Průběh zápasu většinou Adél kontrolovala,“ zhodnotil čtvrtfinále trenér Milan Hemza.  

Večer však v semifinále čekala Adélu ruská zápasniceKhanum Velieva. Ta nejprve získala čtyři body, avšak po pauze Adéla už nehodlala nechat výsledek na rozhodčích a skvěle ukončila utkání pomocí techniky klapačka a položila Rusku na lopatky. „Snažila jsem se o tom moc nepřemýšlel a soustředit se na utkání. V první periodě jsem zaspala útok na nohy a pak jsem si myslela, že to vyklopím. No, nepovedlo se. Ale byla jsem v klidu a věděla jsem, že mám ještě čas výsledek zvrátit. Zaútočila jsem ji na nohy a cítila jsem, že mi tam dala ruce, tak jsem tam chytila tu klapačku 😄 Zrovna dnes jsme si s trenérem říkali, že už jsem ji dlouho neudělala! Tak se povedlo a já jsem za to moc ráda,“ okomentovala své semifinálové utkání Adéla. S výsledkem byl spokojený i trenér Milan Hemza: „Vyrovnané utkání s jednou chybou za 4 body pro soupeřku. V druhé polovině po dohodě útok na nohu zakončený korunním chvatem – klapačka.“

Adéla má medaili jistou a v boji o zlato se jí zítra do cesty postaví Meerim Zhumanazarovou z Kyrgyzstánu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.