Aktuálně.cz: Zápasníci v městě hříchu bojují o olympiádu

Aktuálně.cz: Zápasníci v městě hříchu bojují o olympiádu

Aktuálně.cz, 7. 9. 2015 – Mistrovství světa v zápase řeckořímském a volném stylu se koná od dneška do neděle v Las Vegas a nebude na něm chybět ani česká výprava. Půjde nejen o medaile z vrcholné letošní akce tohoto sportu, ale i o umístění mezi nejlepšími šesti, které zaručuje účast na olympijských hrách v Riu. Dva čeští zápasníci netají, že nedosáhnout tohoto cíle by pro ně bylo zklamání.

Hned první den bude ve váhové kategorii od 75 kilogramů bojovat o letenku do Brazílie Petr Novák. Jedenáctý zápasník z loňského šampionátu v Taškentu neskrývá  své vysoké ambice. “Kvalifikovat se na olympiádu je můj obrovský sen a v Las Vegas si ho chci splnit. Medaile by pak byla třešničkou na dortu. Konkurence v této váze je obrovská, jasný favorit není a adeptů na cenné kovy je hodně,“ zdůraznil před odletem do „města hříchu.“

Další velká naděje českého zápasu Artur Omarov se ve váze do 85 kilogramů představí ve středu. Také on bere jen umístění, zaručující účast v Riu. “Aspirantů na přední příčky je hodně, velkými jmény se to jen hemží. Avšak ze zkušenosti víme, že i největší favorité mohou padnout. Je přede mnou náročný úkol, ale udělám všechno, abych ho splnil, osmé místo mě nezajímá,“ tvrdí s příchutí optimismu.

Adéla

Pokračování na serveru Aktuálně.cz

Autor: Jaroslav Pešta