Novoroční anketa: Adéla Hanzlíčková

Účastnice olympijských her 2016 a mnohonásobná medailistka z evropských šampionátů juniorů a kategorie do 23 let, ale také bronzová z mistrovství světa do 23 let v roce 2017. To je volnostylařka Adéla Hanzlíčková. Jako první nám odpovídala v novoroční anketě, ve které se v rychlosti ohlíží za rokem 2018 a vyhlíží právě začínající rok 2019.

Co pro vás osobně byl největší zápasnický úspěch v roce 2018?

“V roce 2018 se mi dařilo na mezinárodních turnajích. Nasbírala jsem několik medailí, ale hlavně jsem byla se svými výkony spokojená.
Největší radost jsem měla v Madridu, kde jsem byla stříbrná, ale hlavně jsem konečně porazila svoji soupeřku z olympiády v Riu.”

Co naopak považujete za neúspěch, co a kdy se vám nepodařilo?

“Naopak největší neúspěch byl můj výkon na mistrovství Evropy v Dagestánu, kde jsem hloupě prohrála dva boje se soupeřkami, které jsem asi měsíc před tím porazila. Ještě to bylo v den mých narozenin, takže to bylo celé takové nešťastné. Občas se to tak prostě sejde…”

Jaký vrchol vás čeká v roce 2019 a jaké jsou vaše cíle směrem k němu?

“Vrchol roku 2019 pro mě bude v září na mistrovství světa v Astaně. Bude to zároveň kvalifikace na olympijské hry 2020, takže do přípravy na tento turnaj dám vše.”

Kdo vás nejvíce překvapil svými výkony v roce 2018 z domácí scény a proč?

“Z naší scény určitě nejvíce překvapil a potěšil Ondra Dadák. Ještě jako junior na poslední chvíli startoval na mistrovství světa seniorů a zazápasil skvěle!”

Kdo vás nejvíce překvapil svými výkony v roce 2018 ze světové scény a proč?

“Tady bych mohla jmenovat více zápasníků. Rok 2018 a obzvlášť mistrovství světa v Budapešti bylo plné překvapivých výkonů. Ale nejlepší pro mě byla Petra Olli, která si za svoje výkony právem vysloužila titul nejlepší zápasnice roku 2018.”

Petr Vurbs