Volnostylařka Adéla Hanzlíčková bronzová na turnaji v Paříži

Neděle, Leden 31st, 2016

Praha / Paříž, 31. ledna 2016 – Pro český zápas řeckořímský a volný styl začala letošní olympijská sezóna velmi slibně. Před týdnem se stal vítězem Gran Prix v Záhřebu Artur Omarov ve váze do 98 kg, dnes na něj navázala bronzovou medailí Adéla Hanzlíčková na velmi kvalitně obsazeném turnaji v Paříži. Dva a půl měsíce před začátkem kvalifikačních turnajů na olympijské hry v Rio de Janeiru se zdá, že také jednadvacetiletá česká zápasnice má slušnou formu a je schopná konkurovat evropské i světové špičce.

Na startovní listině váhové kategorie do 63 kg bylo dnes v Paříži vedle Adély Hanzlíčkové dalších 12 jmen, z nichž některá patřila skutečně elitním zápasnicím. Česká reprezentantka se ale díky losu vyhnula kvalifikaci a turnaj zahajovala čtvrtfinálovým duelem s norskou reprezentantkou Charlotte Skauen. Po dvou minutách taktického zápasu se Hanzlíčková odhodlala k útoku a úspěšným přehozem z postoje poslala Norku přímo na lopatky. Jednoznačné vítězství znamenalo postup do semifinále a možnost změřit síly právě s jednou ze zápasnic, které jsou součástí absolutní světové špičky.

Polka Monika Ewa Michalik má ve svých 35 letech zkušeností na rozdávání, to samé platí o jejích úspěších. Trojnásobná mistryně Evropy získala svůj první titul už v roce 2003 a na svém kontě má také 3 bronzy z mistrovství světa. Startovala také na olympiádě v Londýně v roce 2012, prohrála ve čtvrtfinále. „S Monikou se znám velmi dobře ze společných soustředění. Vlastně spolu trénujeme tak často, že už má přečtené všechny moje finty, takže jsem věděla, že to bude obtížné utkání, protože jí těžko něčím nachytám. A k tomu má obrovskou sílu, je náročné s ní zápasit,“ shrnula Adéla Hanzlíčková, s čím šla do semifinálového střetnutí. V tom nakonec slavila zkušená Polka, po 6 minutách vyhrála 6:0 na body. Na Adélu Hanzlíčkovou čekal zápas o bronz s Kolumbijkou Leidy Marcela Izquierdo Mendez. Ta je vítězkou Panamerického mistrovství z roku 2014, na loňském mistrovství světa skončila o váhu výše sedmnáctá.

Před zápasem o bronz jsem byla hodně unavená, vyčerpaná. Pak jsem se ale rozzápasila s trenérem Milanem Hemzou, probrala se, posbírala zbytek sil a šla do utkání znovu naplno,“ vypráví Hanzlíčková, které se v čase 3.41 podařilo Kolumbijku položit na lopatky a získat tak bronz. „Mám velkou radost jednak z výhry a třetího místa, ale také z chvatů, které jsem tu předvedla,“ uzavřela česká reprezentantka.

O den dříve se v Paříži představila také druhá česká reprezentantka Lenka Hocková Martináková. Té se ve váze do 55 kg dařilo dobře, po výhře na technickou převahu nad domácí zápasnicí postoupila do semifinále. Proti Bělorusce Katsiaryna Hanchar Yanushkevich, která už si na zářijovém mistrovství světa zajistila pátým místem olympijskou účast, odzápasila Lenka vyrovnané první kolo, následně si ale natrhla biceps a prohrála 1:10. K zápasu o bronz pak už raději nenastoupila a skončila pátá.

Česká reprezentace se dlouhodobě připravuje na nejdůležitější část letošní sezóny, kterou budou kvalifikační turnaje na olympijské hry v Rio de Janeiru. Souboje o letenku do Brazílie proběhnou na třech turnajích, nejprve v Srbsku (15. – 17. dubna), následně v Mongolsku (22. – 24. dubna) a pak v Turecku (6. – 8. května).

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2019 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena