Olympijské hry byly odloženy

Úterý, Březen 24th, 2020

Mezinárodní olympijský výbor v úterý  24. března definitivně odložil konání olympijských her v Tokiu. Podle předsedy MOV Thomase Bacha nemusí proběhnout v létě 2021, což je nejzašší termín, ale v úvahu připadají i jarní termíny. Dle jeho slov bude hledání nového termínu vyžadovat oběti a kompromisy od všech zúčastněných. Sportovce požádal o pochopení a shovívavost s možnými škrty a přesuny v přípravě. Kromě termínu, který rozhodně nebude jednoduché sladit s konáním dalších plánovaných sportovních akcí, je ve hře i dostupnost olympijské vesnice. Byty ve vesnici měly po skončení olympiády přejít na nové majitele a  mnoho z nich už je prodáno.

„Nemohu vám slíbit ideální řešení, ale mohu slíbit, že uspořádáme ty nejlepší možné hry. Olympijské hry v Tokiu mohou být oslavou lidstva po překonání současné koronavirové krize, opravdovou oslavou naší cílevědomosti a potvrzením olympijského ducha, který nás všechny spojuje“ řekl Thomas Bach.

Předseda Svazu zápasu České republiky Belo Svitek podporoval z důvodu ochrany zdraví sportovců odložení olympiády. „Nic není důležitější než zdraví a ochrana nejen sportovců, ale všech lidí.  Proto jsem rád, že Mezinárodní olympijský výbor rozhodl o odložení her. Věřím, že se situace brzy uklidní a sportovci budou mít čas na kvalitní přípravu, “ dodal Belo Svitek.

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2020 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena