Ohlédnutí za rokem 2017: Oldřich Varga

Pondělí, Leden 8th, 2018

Čtyřiadvacetiletý Oldřich Varga patří mezi stálice české mužské reprezentace v řeckořímském stylu. V loňském roce reprezentoval tento odchovanec zápasnického klubu z Havlíčkova Brodu ve váhové kategorii do 75 kilogramů, zúčastnil se jak mistrovství Evropy (18/22), tak mistrovství světa (15/33). V této váze získal také titul Mistra České republiky a z červencového mezinárodního turnaje v Madridu přivezl bronzovou medaili. Jak on sám hodnotí rok 2017 a s čím jde do roku 2018?

Co považujete za svůj největší zápasnický úspěch v roce 2017 a proč?

Relativně dobře odzápasené mistrovství světa v Paříži, kde jsem skončil patnáctý.  

Co se vám naopak nepovedlo podle vašich představ a proč?

Jednoznačně jsem zkazil mistrovství Evropy, kde jsem se psychicky složil uprostřed prvního utkání a z celé soutěže vypadl.   

Jak jste si loni vedla v zahraniční lize, pokud jste v některé z nich startovala?

Zápasil jsem ve 3. německé lize za tým AC Germania Artern. Celkem jsem měl pět zápasů, přičemž ve dvou mi nenastoupil soupeř. Moje bilance tedy byla pět zápasů, pět výher. Pak jsem byl ale dlouho mimo ze zdravotních důvodů a víc jsem toho odzápasit nezvládl.

Je nějaký zápasník nebo zápasnice, který či která vás na mezinárodní scéně v roce 2017 překvapil/a? Nebo jehož/jejíž výkon nebo úspěch byste vyzdvihl?

Nechci, aby to vypadalo jako podlézání klukům z týmu, ale mně se v loňském roce hodně líbilo, jak zápasili bratři Novákové. Michal předvedl, že i po dlouhém zranění dokáže předvádět velmi dobré výkony, Petr zase zápasil s velkou psychickou pohodou a fyzicky měl na všechny svoje soupeře.

Oldřich Varga na mistrovství světa 2017 v Paříži

 

Jaké máte zápasnické cíle pro rok 2018? 

Mám to rozdělené na malé a velké cíle. Ty malé jsou minimálně dvě výhry na mistrovství Evropy či světa. A ty velké? Ty mám celý svůj život a nevzdávám se jich ani v roce 2018. Chci získat medaili z evropského neb světového šampionátu.

Petr Vurbs, tiskový mluvčí Svazu zápasu ČR

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2018 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena