Ohlédnutí za rokem 2017: Matouš Morbitzer

Středa, Leden 10th, 2018

Matouš Morbitzer je čtyřiadvacetiletý reprezentant České republiky v zápase řeckořímském. A je také dalším, kdo se vyjádřil v naší „novoroční“ anketě. Jeho rok 2017 nebyl ze sportovního pohledu příliš úspěšný, mistrovství Evropy se nezúčastnil a na mistrovství světa v Paříži prohrál ve váze do 71 kg v prvním kole, z turnaje vypadl a skončil na 32. místě. Celý rok mu ale komplikovala situaci zranění, a tak není velkým překvapením to, co si jako první přeje do roku 2018.

Co považujete za svůj největší zápasnický úspěch v roce 2017 a proč?

Pro mě nebyl rok 2017 úplně úspěšný. Stejně jako rok před tím, i loni jsem se potýkal s řadou zranění. A z toho důvodu pro mě asi jediným úspěchem byla účast na mistrovství světa v Paříži, i když bohužel také se zraněním.

Co se vám naopak nepovedlo podle vašich představ a proč?

Rozhodně finálové utkání mistrovství České republiky, kde jsem udělal chybu a prohrál. Díky této chybě jsem se pak nezúčastnil mistrovství Evropy.

Jak jste si loni vedl v zahraniční lize, pokud jste v některé z nich startoval?

Startoval jsem v regionální německé lize (3. liga) za tým AC Germania Artern. Zápasil jsem pouze ve čtyřech utkáních, přičemž v prvních třech jsem suverénně vyhrál a u posledního čtvrtého mi vyskočilo koleno, tudíž pro mě sezóna v německé lize skončila.

Je nějaký zápasník nebo zápasnice, který či která vás na mezinárodní scéně v roce 2017 překvapil/a? Nebo jehož/jejíž výkon nebo úspěch byste vyzdvihl?

Rozhodně si myslím, že z našeho týmu udělal největší posun Oldřich Varga. Na většině turnajů se ukázal ve skvělém světle a jeho představení vyvrcholilo na mistrovství světa v Paříži, kde ukázal, že se může měřit s velice kvalitními soupeři na světové scéně.

Matouš Morbitzer při zápase s Američanem Patrickem Harrisonem Smithem na mistrovství světa v Paříži 2017

 

Jaké máte zápasnické cíle pro rok 2018? 

Cíle jsou pro mě jasné.  Dát se do kupy zdravotně a snažit se získat post reprezentační jedničky ve váze do 72 kg, která je od letošního roku nově stanovena. Dále účast na mistrovství Evropy a mistrovství světa s co nejlepšími výsledky, které budou v mých silách.

Petr Vurbs, tiskový mluvčí Svazu zápasu ČR

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2018 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena