Ohlédnutí za rokem 2017: Lenka Hocková Martináková

Středa, Leden 3rd, 2018

Společně s třiadvacetiletou Adélou Hanzlíčkovou tvoří už několik let reprezentační dvojici volnostylařek, společně trénují a představují se na evropských i světových soutěžích včetně mistrovství Evropy a světa. Ve svých třiceti letech je Lenka Hocková Martináková jednoznačně zkušenější zápasnicí z tohoto silného dua, výsledkově se jí ale tolik nedaří. Přesto dál vytrvale trénuje, jezdí po soustředěních i turnajích a nepřestává věřit v zasloužený úspěch. Jak hodnotí rok 2017 a co vyhlíží v roce 2018? Na to jsme se Lenky zeptali v malé „novoroční“ anketě, se kterou jsme oslovili také další reprezentanty včetně trenérů.

Co považujete za svůj největší zápasnický úspěch v roce 2017 a proč?

Do nové sezony jsem vstoupila s novou taktiku boje, která se mi vyplatila hned na lednovém Grand Prix v Paříži, kde jsem brala bronzovou medaili. Podařila se mi prolomit smůla na mistrovstvích světa a letos v srpnu jsem se v Paříži probojovala do osmifinále.

Co se vám naopak nepovedlo podle vašich představ a proč?

Měla jsem loňský rok dobře rozjetý, nejprve bronz na Grand Prix v Paříži a následně páté místo na velice kvalitním turnaji v Bulharsku. Na mistrovství Evropy do Srbska jsem proto odjížděla bojovat o nejcennější kovy. V prvním utkání mě ale zastavila německá soupeřka, kdy v posledních sekundách boje provedla bodovanou akci a já tak prohrála 4:3. Dva týdny před evropským šampionátem jsem ji porazila hladce na závodech v Bulharsku.

Jak jste si loni vedla v zahraniční lize, pokud jste v některé z nich startovala?

V letošní sezóně zápasím v polské lize v klubu KS Budowlani Lodž. Tým je na druhém místě v tabulce a jedno kolo před koncem základní skupiny jsme si zajistili postup do Play off. Pro nás to znamená utkání 4. a 11. března. Tato soutěž odstartovala teprve v roce 2016, jde tedy o druhý ročník. Pro polský zápas a všechny fanoušky je to obrovská show. V lize zápasí ženy i muži volný styl a samozřejmě muži také řeckořímský styl. Liga nabírá na prestiži a je oproti loňskému roku kvalitnější, působí v ní světoví zápasníci, olympijští medailisté z Ruska, Ukrajiny a Polska.

Je nějaký zápasník nebo zápasnice, který či která vás na mezinárodní scéně v roce 2017 překvapil/a? Nebo jehož/jejíž výkon nebo úspěch byste vyzdvihla?

Pro mě je to jednoznačně americká zápasnice Helen Maroulis, olympijská vítězka z Ria de Janeira a letošní mistryně světa z Paříže. Je úžasné sledovat její zápasy. Neuvěřitelně cítí každý pohyb, každou techniku.

Jaké máte zápasnické cíle pro rok 2018? 

Chci konečně prodat, co jsem za ty roky natrénovala. Pro mě je cíl medaile na mistrovství Evropy. 

 

Petr Vurbs, tiskový mluvčí Svazu zápasu ČR

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2018 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena