Ohlédnutí za rokem 2017: Adéla Hanzlíčková a Michal Novák

Sobota, Leden 13th, 2018

Další díl naší „novoroční ankety“ jsme pojali jako dvojrozhovor. Rok 2017 v něm hodnotí volnostylařka a účastnice olympijských her z roku 2016 Adéla Hanzlíčková a reprezentant v řeckořímském stylu Michal Novák. Tyto dva jsme do jedné ankety spojili z několika důvodů. Jednak si na sepsání odpovědí vzpomněli společně při kávě mezi tréninky na lednovém reprezentačním kempu v Tatrách, odpovědi pak vypracovali a poslali téměř ve stejný okamžik, v odpovědi na čtvrtou otázku si navíc vzájemně vysekli za loňské výkony poklonu (aniž by se při psaní u kávy domlouvali, ujišťuje Adéla😊). Ale vážně, do jedné ankety jsme je spojili i právě díky jejich výborným výkonům v loňském roce, kdy Adéla vybojovala v kategorii do 23 let stříbro na mistrovství Evropy a bronz na mistrovství světa, Michal pak v mužské kategorii na mistrovství světa obsadil vynikající 13. místo (ze 33 zápasníků).

Co považujete za svůj největší zápasnický úspěch v roce 2017 a proč?

Adéla: Za svůj největší úspěch v roce 2017 považuji jednoznačně třetí místo na mistrovství světa do 23 let. Největší radost mám pak z toho, že jsem změnila styl zápasu, a i přes nepříjemnou nemoc těsně před šampionátem jsem zápasila podle svých představ.  

Michal: Za svůj největší loňský úspěch beru asi to, že jsem se dokázal srovnat s přestupem do vyšší váhové kategorie (66 kg) a odzápasit v ní i se světovou špičkou. A občas také vyhrát.

Co se vám naopak nepovedlo podle vašich představ a proč?

Adéla: Podle mých představ rozhodně nedopadlo mistrovství Evropy žen, kde jsem to totálně projela a vypadla hned v prvním kole. To bylo obrovské zklamání.

Michal: Nemůžu přímo říct, že by se mi něco vyloženě nepovedlo. Snad to, že jsem nevydržel být celý rok zdravý a neodjel jsem proto všechna soustředění a turnaje.

Adéla Hanzlíčková při zápase na mistrovství světa žen v Paříži

Jak jste si loni vedli v zahraniční lize, pokud jste v některé z nich startovali?

Adéla: Letos jsem začala zápasit v polské lize (Krajowa Liga Zapaśnicza), konkrétně za tým AZ Supra Brokers Wrocław. A musím říct, že mě to moc baví. Náš tým má velkou fanouškovskou podporu, navíc je skvělý pocit, když nezápasím jen za sebe a když se mi povede vyhrát, je to několikanásobná radost! Bilanci mám dobrou, ze tří zápasů jsem dvakrát vyhrála a jednou dokonce dostala cenu za nejlepší zápas večera. Navíc si náš tým vede výborně a zatím jsme neprohráli, tak snad nám to vydrží.

Michal: Zápasil jsem ve třetí nejvyšší německé lize za tým AC Werdau 1897. Odzápasil jsem devět utkání, osm jsem jich vyhrál na technickou převahu a jedno na body 9:0.

Michal Novák během zápasu na mistrovství Evropy 2017

Je nějaký zápasník nebo zápasnice, který či která vás na mezinárodní scéně v roce 2017 překvapil/a? Nebo jehož/jejíž výkon nebo úspěch byste vyzdvihli?

Adéla: Nejvíc se mi líbily výkony Michala Nováka, který jednak loni moc dobře zápasil na mistrovství světa mužů v Paříži a v německé lize poráží soupeře jako na běžícím páse. Navíc bych ale chtěla vyzdvihnout jeho tréninkovou morálku a nasazení, které je přímo obdivuhodné.

Michal: Nejvíc mě překvapila i nadchla Adéla Hanzlíčková. Ale ne tím, že opět vozila medaile z mistrovství Evropy, a dokonce i mistrovství světa. Na to už jsme přece jen zvyklí. Na mistrovství světa do 23 let ale především ukázala, že už je konečně vyspělou zápasnicí, která zápasí s přehledem. A nespoléhá na to, že ji opět pomohou kamarádi „Štěstí“ a „Náhoda“😊

Adéla Hanzlíčková na mistrovství Evropy do 23 let v roce 2017

Jaké máte zápasnické cíle pro rok 2018? 

Adéla: V roce 2018 bych chtěla konečně vyhrát nějakou pěknou medaili mezi dospělými. A hlavně aby se mi po celý rok vyhýbala zranění a zápas mě pořád bavil.

Michal: Můj cíl pro rok 2018 je velmi jednoduchý. Už dnes být lepší než včera.

Michal Novák v utkání s maďarským reprezentantem na akci Arkády Olympic Wrestling 2016

 

Petr Vurbs, tiskový mluvčí Svazu zápasu ČR

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2018 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena