Mezinárodní tréninkový kemp U17 a U20 v Krušných horách

Sobota, Únor 1st, 2020

Ve dnech od 25. ledna do 1. února se reprezentační družstva do 17ti let a do 20ti let v zápase řeckořímském zúčastnila pod vedením trenérů Zdeňka Švece, Ladislava Šnellyho a reprezentačního trenéra Moldavska Romana Zgardana již tradičního mezinárodního výcvikového kempu v obci Kovářská v Krušných horách.

Plánované akce se zúčastnilo 29 zápasníků z ČR, 7 zápasníků z Moldavska a 1 zápasník z Rumunska. Jmenovitě Českou republiku na této akci reprezentovali Dalgat Magomedov, Matěj Zvolánek, Filip Bartošík, Pavel Dočkal, Adam Vlach, Jan Kořínek, Patrik Miksa, Matouš Jankovič, Jiří Janda, Jan Oliva, Matěj Šrytr, Ondřej Réz, Michal Zelenka, Jáchym Zajačik, Tomáš Trojka, Vít Lébl, Jakub Šimčík, Denis Mertl, Ivo Švígler, Jiří Čapek, Marek Vrba, Ondřej Havelka, Jan Cymorek, Marek Pokuta, David Kolář, Radek Šifalda a Marcel Albini. Z původní nominace se ze zdravotních důvodů nezúčastnili Jakub Hauser, Lukáš Grochál a Martin Cichý, ze studijních důvodů Jiří Kořán, Artur Sarkisjan, Michal Daniel a Tadeáš Hakl a bez udání důvodu Stanislav Taraba. Na uvolněná místa byli dodatečně povoláni Jan Benc a Milan Benedikovič.

Tréninkový program kempu byl zaměřen především na zvyšování obecně fyzické kondice a zdokonalování technické připravenosti závodníků. Z tohoto důvodu tréninky probíhaly jak pod otevřeným nebem v prostředí Krušných hor, tak v tělocvičně místní základní školy. Vzhledem k faktu, že i přes náročný program splnili všichni závodníci veškeré tréninkové požadavky beze zbytku, lze hodnotit tréninkový kemp jako úspěšný a prospěšný pro jejich další rozvoj. Zároveň je třeba vyzdvihnout i účast zahraničního týmu, který výrazně zvýšil nejen kvalitu přípravy po sportovní stránce, ale i díky spolupráci s reprezentačním trenérem Moldavska Romanem Zgardanem, po stránce trenérské. Samotný fakt, že jedním z účastníků tohoto tréninkového kempu byl i Alexandrin Gutu, který se může pochlubit titulem mistra Evropy a titulem mistra světa kategorie U17, ale i zlatou medailí z Olympijských her mládeže, byl pro mnoho českých zápasníků velmi zajímavým motivačním prvkem.

Další akcí pro vybrané reprezentanty kategorie U17 bude ve dnech od 10. do 19. února mezinárodní tréninkový kemp v běloruské Lidě a pro vybrané reprezentanty kategorie U20 pak turnaj nejvyšší světové kategorie UWW v rakouském Götzisu.

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2020 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena