Jakub Bielesz obsadil na mistrovství Evropy juniorů v zápase řeckořímském osmé místo

Pondělí, Červenec 3rd, 2017

Od pondělí 26. června až do neděle 2. července 2017 probíhalo v německém Dortmundu juniorské mistrovství Evropy v zápase řeckořímském a volném stylu. Česká republika zde měla zastoupení v ženském zápase a v řeckořímském stylu. Juniorská reprezentantka Yvette Dohnalová (55 kg) měla svou premiéru na šampionátu už ve čtvrtek 29. června, vstup do turnaje se jí ale nepovedl a po úvodní prohře s finskou soupeřkou na mistrovství skončila. Stejně si bohužel vedli také čeští reprezentanti v řeckořímském stylu Ondřej Dadák (96 kg) a Martin Herman (84 kg), kteří rovněž skončili po prvním prohraném utkání. Reputaci české reprezentace tak nakonec úspěšně zachraňoval Jakub Bielesz ve váhové kategorii do 66 kilogramů, který včera, tedy v neděli 2. července, obsadil výborné osmé místo z celkem 22 zápasníků.

Cestu za velmi dobrým umístěním zahájil devatenáctiletý chomutovský odchovanec povedeným výkonem v osmifinále. Zápas proti Izraelci Shamilu Alaevovi měl od začátku pod kontrolou a postupně navyšoval svůj náskok, aniž by při tom sám chyboval. Pouhé tři sekundy před koncem utkání pak upravil skóre na 9:0, což díky osmibodovému rozdílu znamenalo předčasné ukončení zápasu pro technickou převahu a postup do čtvrtfinále. V něm Bielesz narazil na pozdějšího vicemistra
Evropy z Gruzie Giorgiho Kurtanidzeho. V prvním kole tohoto duelu šlo o vyrovnané střetnutí, po přestávce ale Gruzínec převzal iniciativu a postup do semifinále si zajistil také výhrou na technickou převahu.

Díky tomu, že Kurtanidze v následném semifinále zvítězil a večer jej čekalo finále o titul, postoupil Jakub Bielesz do tzv. repasáží. Zde v prvním kole změřil síly s Němcem Arturem Tatarinovem, zápasilo se o postup do boje o bronzovou medaili. Souboj byl od prvních chvil velmi vyrovnaný, což platilo i ve chvíli, kdy do konce zápasu zbývala přibližně minuta a půl. Stav byl 1:1 a díky poslednímu bodu by v ten moment zvítězil český zápasník. Pak bohužel přišlo napomínání pro pasivitu, přísně, ale správně posouzený faul a neúspěšný protest trenéra Ladislava Šnellyho. Bodový stav se tak proměnil na 1:5 z pohledu Jakuba Bielesze, kterému už se ve zbytku zápasu nepodařilo srovnat či korigovat. Do boje o bronz tak postoupil německý reprezentant.

I díky vysoké výhře z osmifinále a vyrovnanému průběhu posledního duelu si Bielesz připsal poměrně dost bodů do celkové tabulky, ve které mu nakonec připadlo velmi slušné osmé místo.

Petr Vurbs
Foto: Jörg Richter

Facebook Komentáře

Spojte se s námi Facebook ico Youtube ico
Kontakty
P.O. BOX 40
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
Tel.: +420 242 429 222
Fax: +420 242 429 222
E-mail: zapas@cuscz.cz
United World Wrestling United World Wrestling Europe
Nahoru Copyright 2019 © deSigno Solutions s.r.o. - Všechna práva vyhrazena